Dialogas - geštaltinės psichoterapijos institutas

Apie mus

Geštaltinės psichoterapijos institutas Dialogas siekia skleisti idėjas apie fenomenologinį būdą pažinti žmogų, būnant dialoge su juo ir atsižvelgiant į jo lauką (socialinę, kultūrinę, psichologinę bei fizinę aplinką, kurioje jis užaugo ir veikia).

Šias ir kitas geštaltinės psichoterapijos teorijos bei praktikos idėjas norime skleisti žmonėms, kurie domisi ir tiems, kurie nori dirbti psichoterapinį darbą.

2020 metais prie dalininkų prisijungė Anna Tanalska-Dulęba (Lenkija)

(In 2020 Anna Tanalska-Dulęba (Poland) has joined the partnership of our institute. We are pleased and honoured by her presence.)

Geštaltinės psichoterapijos instituto Dialogas dalininkai yra

doc. Vitalija Lepeškienė

Psichologė, Vilniaus universiteto docentė, Humanistinės ir egzistencinės psichologijos instituto dėstytoja ir supervizorė. Gimė ir augo Vilniuje, 1974 metais baigė Vilniaus 7 vidurinę mokyklą (dabar -  Žirmūnų gimnazija),  1979- aisiais –Vilniaus universitetą. Dirbo psichologe Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Mokyklų psichologinės tarnybos centre, dvejus metus dėstė Trondhaimo (Norvegija) universitete. 1991 - 1993 metais Vitalija organizavo pirmąsias Lietuvoje geštaltinės psichoterapijos studijas  - pakvietė iš Norvegijos žymų psichoterapeutą ir pedagogą Nils Magnar Grendstad, kuris su kolegėmis realizavo penkių seminarų geštaltinės psichoterapijos ir psichosintezės mokymo programą. Šią programą sėkmingai baigė ir sertifikatus gavo 12 Lietuvos psichologų. Vitalija parašė knygas „Humanistinis ugdymas mokykloje“ bei „Geštaltinės psichoterapijos teorija ir praktika“, taip pat išvertė iš norvegų kalbos N.M.Grendstad knygas „Mokytis – tai atrasti“ bei „Vaizduotė ir jausmai“. 

Ji turi Europos psichoterapeuto sertifikatą ir GATLA geštaltinio psichoterapeuto sertifikatą.

Vitalija vedė geštaltinės psichoterapijos metodologija pagrįstus mokymus Lietuvoje, Latvijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Airijoje, Izraelyje.

dr. Viktoras Keturakis

Gimiau 1971 metais Kaune. 1989 metais baigiau Kauno J.Jablonskio vid. mokyklą. Esu psichologas (Vilniaus Universitetas), socialinių mokslų psichologijos krypties daktaras. Mano pagrindinė geštaltinės terapijos taikymo gyvenime mokykla -Kitokie projektai.  Tai profesinė bendruomenė, kurią sukūrėme su kolegomis. Kitokie projektai -  patirtinio mokymosi metodinė ir taikomoji bazė Lietuvoje.

Jau 20 metų tobulinu geštaltinės psichoterapijos kompetencijas GATLA (Gestalt Associates Los Angeles, USA) ilgalaikiuose seminaruose Europoje, baigiau podiplomines geštaltinės psichoterapijos studijas  Edinburgo Geštalto Institute (Edinburgh Gestalt Institute, Scotland, UK). Kartu su savo žmona ir kolege dr.Vilija Girgžde konsultuoju poras.  

Vienas pirmųjų Lietuvoje įgyvendinau vidinio mokymosi, panaudojant klubinius "mokykimės vieni iš kitų" principus Lietuvoje verslo organizacijoje.

Vadovavau ir pravedžiau unikalius konsultacinio mokymo projektus:

ugdant darbuotojų šeimininkišką požiūrį kompanijoje;

Sprendžiant įsisenėjusias psichologinio klimato problemas;

Formuojant ugdomojo vadovavimo kompetencijas;

Ieškant darbo ir asmeninio gyvenimo suderinimo galimybių;

Nuolat dalyvauju tarptautiniuose projektuose. Esu dirbęs Š.Airijoje, Italijoje, Islandijoje, Vokietijoje, Kirgizijoje, Kazakstane, Kinijoje (KLR), Rusijoje.

Anna Tanalska-Dulęba

 • 1973-1980 Warsaw University
  • 1973-1974 – physics
  • 1974-1980 – philosophy and psychology
 • 1980 graduated Philosophy; masters equivalent to US MA
 • 1980-2008  working in outpatient psychotherapeutic and psychiatric centre “Synapsis”
  • 2005-2008 – supervisor of the centre
 • 2008-now working in a private outpatient psychotherapeutic and psychiatric centre Pracownia Terapii i Rozwoju [Studio of Therapy and Development]; supervisor of the centre.
 • 1986 – certified as a trainer by Polish Psychological Society
 • 1989 Certified as psychotherapist and supervisor by Polish Psychiatric Society
 • 1992 Certificate of Proficiency in Gestalt Therapy by Gestalt Therapy Institute of Los Angeles
 • Since 1985 till now supervising and teaching psychotherapy in Poland and abroad (Australia, Lithuania, Russia, Scotland, Ukraine). Mostly for students and graduates of Gestalt institutes of these countries (Edinburgh Gestalt Institute, Moscow Institute of Gestalt and Psychodrama, St. Petersburg Gestalt Institute, Kiev Gestalt Institute, Gestalt psychotherapy institute Dialogas (Vilnius), Perth Gestalt Institute).
 • Since 1992 till now in private practice.
 • Currently:
  • Private practice in individual, couples, family and group psychotherapy; 
  • Working with the team of therapists and psychiatrists.
  • I cooperate with Gestalt Associates Training Los Angeles (Group Leader)
  • I translate books from Russian and English to Polish (Yalom, Fromm, Bateson among others); altogether about 40 books and articles.

Partneriai:

GATLA

GATLA (Gestalt Associates Training Los Angeles) – vienas seniausių ir didžiausią autoritetą turinčių šios srities institutų. Pagrindiniai GATLA dėstytojai yra Bob Resnick, Rita Resnick ir Todd Burley. Bob Resnick  1965-1970 mokėsi iš F.Perlso ir J. Simkino ir yra vienas iš kelių tebegyvenančių žmonių, gavusiu geštaltinio psichoterapeuto sertifikatą iš F.Perls rankų. 

Bene svarbiausias GATLA skiriamasis bruožas – tarptautinė dėstytojų komanda ir tarptautiniai mokymai. Be pagrindinių dėstytojų, čia dirba specialistai iš Australijos, Rusijos, Čekijos, Škotijos. Jau 40 metų iš eilės GATLA rengia intensyvius dvisavaitinius mokomuosius seminarus Europoje, kasmet kitoje šalyje. Į šiuos seminarus atvyksta dalyviai iš įvairių žemynų, kelių dešimčių šalių. 2008 metais šis renginys vyko Lietuvoje. 

Džiaugiamės, kad GATLA remia Geštaltinės psichoterapijos institutą Dialogas. Šios įstaigos dėstytojai dirba mūsų mokomojoje programoje. 

Plačiau: www.gatla.org

ir 

Konsultacinė kompanija „Kitokie projektai“ yra vieni iš instituto steigėjų ir partneriai.